SLOVAK REPUBLIC
KONTAKT ▼

ČOVSPOL, a.s.
Digital Park II, Einsteinova 23 851 01 Bratislava 5
Slovenská republika

Tel.: +421 2 4342 5070
E-mail: covspol@veolia.com

IČO: 35811188
DIČ: 2020202239
IČ DPH: SK2020202239

Webstránka Veolia Water

Certifikáty

Spoločnosť ČOVSPOL si uvedomuje svoju zodpovednosť za zabezpečenie kvality svojich riešení. Preto je samozrejmosťou, že v rámci manažérstva kvality sledujeme najnovšie trendy a všetky naše procesné postupy spolu s technológiami sú medzinárodne certifikované.

Ocenenia

Ocenenie Zlatá Aqua si odniesla inovatívna čistiareň a úpravňa vôd

Trenčín 21. septembra 2010 (TASR)

Hlavné ocenenie Zlatá Aqua v kategórii technológií na tohtoročnej medzinárodnej výstave vodného hospodárstva, hydroenergetiky, ochrany životného prostredia, komunálnej techniky a rozvoja miest a obcí AQUA v Trenčíne získalo zariadenie na čistotu a úpravu vôd bratislavskej spoločnosti Čovspol.

Ocenené bolo inovatívne technologické zariadenie ACTIFLO, ktoré sa vyznačuje vysokou kvalitou vyčistenej vody a malými nárokmi na zastavaný priestor.

“Ide o kombináciu viacerých už známych technologických procesov. Jej hlavným významom je to, že dokáže významne ušetriť priestor.
Pri súčasnom trende intenzifikácie čistiarní odpadových vôd môže byť užitočná najmä v miestach, kde sú problémy s umiestnením čistiarne a úpravne vody,” povedal pre TASR riaditeľ spoločnosti Čovspol Marián Lesanský. Ako dodal, veľmi vysoká je aj kvalita čistenej vody.

Technológiu podľa neho vyvinula francúzska nadnárodná spoločnosť Veolia Waters Solutions and Technologies. “I keď podobné technológie sa v zahraničí už používajú, na Slovensku je podobné zariadenie zatiaľ unikátne a ide v našich podmienkach o mimoriadny inovatívny prvok,” dodal Lesanský s tým, že síce očakával, že zariadenie môže byť na výstave Aqua ocenené, no so ziskom prvej ceny Zlatá Aqua 2010 rozhodne nepočítal.

Medzinárodná výstava AQUA sa začala dnes v trenčianskom výstavisku Expo Center a na ploche 4600 štvorcových metrov vystavuje výrobky a technológie 90 vystavovateľov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Nemecka. Výstava potrvá do štvrtka 23.9.

Napísali o nás

Napísli o nás: Inžinierske stavby 06/2016, Intenzifikácia ČOV Divín

Napísli o nás: Inžinierske stavby 02/2016, Rekonštrukcia ČOV Nižná